Новини клубу

Вітаємо з Міжнародним Днем парашутиста! Сьогодні наш клуб отримав нового керівника. Це спортсмен-планерист Кособуцький Олексій. Оголошуємо про відновлення спортивно-льотної діяльності вже цими вихідними днями. Запрошуємо всіх бажаючих стрибати та літати разом з нами.

На аеродромі Воронів пройшов суперфінал «Сімейних перегонів». ОСББ»

В селі Воронів Гощанського району, на базі Рівненського авіаційно-спортивного клубу ТСО України, відбувся фінал шостого сезону обласної спортивної гри «Сімейні перегони». ОСББ».

Подібні заходи проводяться з метою стимулювання жителів області до активного сімейного дозвілля, пропагування здорового способу життя, рухових активностей і залучення населення до нового і регулярного формату відпочинку.

Загальне керівництво проведенням заходу здійснює управління у справах молоді та спорту Рівненської ОДА, управління освіти і науки Рівненської ОДА, Рада голів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків м. Рівне і Рівненської області та комунальний заклад «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради.

Цього разу до фіналу дісталися 7 команд, котрі вже мають досвід успішних виступів на подібних змаганнях. Однак, легкою прогулянкою ігри не стали ні для кого. Досвідчені спортсмени, люди зі сфери фізичної культури та спорту і навіть спортсмени-олімпійці, зійшлися в боротьбі за перемогу. Протягом всього фіналу учасників супроводжувала похмура погода, але це ніяк не вплинуло на атмосферу заходу. Попри емоційну боротьбу на доріжках, поза спортивним майданчиком всі учасники стали хорошими друзями і провели вихідний день в товаристві таких самих фанатів активного дозвілля.

Змагання розпочалися з традиційного виконання Гімну України, після чого команди пройшли жеребкування і взялися за виконання завдань. Першим конкурсом, котрий підготували організатори, було інтелектуальне завдання на спортивну тематику. Потім на учасників чекали естафети «Змійка», «Біатлон», «Фітбол», «Тріо м’ячів» та «Літаючі кільця».

Всі без виключення учасники добре проходили дистанції, але в загальному підсумку золоті нагороди зуміла вибороти сім’я Вавуліч (м. Рівне), зовсім трохи їм поступилася команда Левенець-Шолопак (м. Рівне), третя сходина п’єдесталу підкорилася команді Приходько-Лапхан (м. Дубно), четверте місце здобула сім’я Писак (Рівненський р-н), на п’яте місце здійнялася команда Савчук-Кучмей (м. Дубно), шостою стала команда Буцька-Орлова (Здолбунівський р-н) а сьоме місце посіла сім’я Михаревич (Сарненський р-н). Окрім учасників на заході була присутня волонтерка «Корпусу миру» з США, котра прибула з групою підтримки Здолбунівського району.

Всі учасники суперфіналу отримали цінні призи від організаторів а переможці та призери були нагороджені дипломами, медалями, кубками та призами комунального закладу «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради, призами і сувенірами від Відділення Національного олімпійського комітету України в Рівненській області та польотами на літаку від Рівненського авіаційно-спортивного клубу ТСО України.

Зліт легкої авіації у Воронові 22-24 липня

22-24 липня 2016 року вудбудеться унікальна для Рівненщини подія.

Рівненський авіаспортклуб на території аеродрому Воронів збирає авіаторів, повітроплавців, парашутистів та друзів і любителів неба.

В програмі заходу очікуються показові та ознайомчі польоти та стрибки з парашутом, польоти на повітряній кулі, концерт, пікнік та ін.

Запрошуються усі бажаючі наблизитися до такої цікавої і, здавалося б, недосяжної і далекої тематики.

P.S.: організація події такого масштабу - це наш перший досвід, тому бажаючі АКТИВНО долучитися (у вигляді надання інформаційної підтримки, меценацтва, організації логістичних процесів, волонтерства та будь-якої іншої слушної допомоги) будуть уважно вислухані та, можливо, прийняті в команду організаторів.

Зустрінемося на аеродромі Воронів ;).

Десятий зліт легкої авіації ім.С.П.Корольова у м.Житомир

Вихідні для Рівненського АСК та його персоналу видалися по хорошому перенасиченими. Нас, як кажуть, "і тут і там передавали". А саме, окрім планової роботи на аеродромі Воронів, наші інcтруктори екіпажем аеропоїзду Socata-Blanik у складі Юріса Буліса та Василя Довбенчука вилетіли ранком п'ятниці на Десятий зліт легкої авіації ім.С.П.Корольова у м..Житомир. Зліт відбувався на теренах клубу "Авіатік" поруч із цивільним Аеропортом Смоківка (Житомир).

Переліт із зустрічним вітром на 140км/год зайняв 1год 15хв. Станом на полудень прибула незначна частина очікуваних учасників, проте, очі вже розбігалися від різноманіття бортів: це були як літаки (переважно), гелікоптери, гіроплани, так і мотодельтаплани з мотопарапланами.

Ми отримали місця на стоянці і першому та другому ряду від рульожки.

В цей же день відбувся брифінг, на якому Леонід Фрідріхович Крігер роз’яснював і місцеві особливості здійснення польотів, правила ведення радіообміну (керівник польотів відсутній, наявний диспетчер Олег (велика йому дяка терплячість при спостеріганні тіл пішоходів і пішобігів на злітній смузі) не дає дозволу на зліт), наголосив на «принциповій позиції ні в якому разі не заходити над майданчиками з людьми», було оголошено порядок показових вильотів. Кінець польотів у цей день декларувався на 21.00.

В суботу був аншлаг серед відвідувачів та учасників, а «все пилоты и им сочувствующие» на 10.00 були зібрані в ангар-кафе на конференцію по особливостям правил перельотів, оновлень у льотному законодавстві України. Доповідали неофіційні представники Украероруху, співзасновник та конструктор Аеропракту – Юрій Яковлєв та ін. Тим часом з наростаючою частотою зліталися все більше бортів. Після брифінгу розпочалися активні показові польоти під інформаційний супровід Катерини Вороніної. Екіпаж Рівненського АСК злітав шостим і понад півгодини радував здивованих глядачів тим, як можна без двигуна та пального так довго триматися у повітрі, робити переходи, виконувати різні еволюції (вводити і виводити зі штопору, наприклад). Мабуть, найзатребуванішим бортом зльоту став Як-52 з його чудовими командирами Вікою та Юрієм Найденко іх блискучим пілотажем. Значна частина виставлених бортів була виготовлена Аеропрактом, чиї A-32 та А-32L два дні демонстрували чудові синхронні польоти з димами. Керівник Луцького авіаклубу «Крила Волині» Віктор Коваєв прилетів на своєму власноруч сконструйованому та зібраному літаку «Маестро», який вкінці був нагороджений як найкращий літак зльоту. Взагалі української техніки було не мало – виділявся легкий чотиримісний LA-50 Patriot. Відвідувачі події, у захваті від нашої експозиції, брали інтерв’ю тішилися мінімалістичною красою нашого літака Socata Rallye 235-E та фантастичними можливостями планеру Blanik L-13. Найчастіше запитання: «Як він сідає без двигуна?». Наш Бланік був одним із трьох (кожен з яких був унікальним) і самим класичним. Випала чудова нагода побачити легендарний Мото-Бублик. Безперервно злітали гелікоптери, тільки й встигали змінювати пасажирів. Прикрасив стоянку і небо білий гелікоптер-француз Allouette ІІ 1961 року випуску, який разом із чорно-червоним Alouette-M III показав гарний синхронний показовий політ. Hummingbird 300 LS виробництва "Авіаційних технологій України" виборов звання найкращоого гелікоптеру зльоту. Пілот RV-7 Ігор Чернов був визнаний найкращим на цьому зльоті. Нагороду за найдовший переліт зльоту (понад 1300 км) отримав Ігор Коновалов на ULF-2 з Німеччини, який здійснював аварійні посадки, проте долетів таки. Також як найстаріший літак зльоту отримала винагороду прекрасна репліка німецького штурмовика часів Другої світової Junkers, яка стала єдиним літаком, що жодного разу так не піднімався у небо. Свою відзнаку отримала також компанія Аерос за представлення їх нової моделі мотодельтаплану ANT-FOX. Найкращим автожиром зльоту став одномісний від "Гіроклубу України".

Наша авіаклубна команда знайомила бажаючих із принадами планерного спорту, здійснюючи ознайомчі польоти. Отримали новий досвід зльоту і посадки планеру на бетонку. Соката щоразу рульожкою виїжджала зі стоянки, а планер з труднощами (з креном) входив у ворота і вшир займав практично всю злітну смугу, тому Юра Буліс вправно саджав Бланік на колесо і акуратно з’їжджав на узбіччя, оминаючи нерівності і колодязі. Там і проходила підготовка до вильоту, яка займала деякий час, тому навіть першу частину пробігу здійснювали просто з трави. Трафік був такий, що на кругу перед кожним розворотом знаходилося по одному-два-три!!! літаки (гелікоптери, автожири…). Пасажири в захваті, пілоти в поту, літак і планер в шоці від навантаження і пекельної спеки. Під вечір напрямок і круг польотів змінився з лівого на правий.

Весь день народ відпочивав на пікніку, катався та отримував естетичне візуальне та аудіальне задоволення. Загалом у авіазльоті прийняло участь 76 літальних апаратів, тяжчих за повітря. Після польотів був концерт, прощання та підпал ватри, яку пожежники охороняли впродовж двох днів)). У цей же вечір наша команда на аеропоїзді покинула авіазліт і на сансеті з попутним за менше, ніж 40 хвилин дісталася рідного аеродрому Воронів.

Офіційний розліт планувався на неділю.

Дякуємо, друзі, колеги по цеху!

Дякуємо, Смоківко!

3-й Відкритий Чемпіонат "Кубок ім.Ю.Лісіцина" завершено!

За результатами підрахунку набраних очок місця розподілилися у такому порядку:

- 3-тє - Леонід Томчук;

- 2-ге Юріс Буліс;

- 1-ше - Антон Буркун.

Вітаємо учасників змагань та абсолютного переможця Антона!

Дякуємо усім нашим незамінним героям, які працюють за лаштунками на землі і в небі і дають шанс авіаціїї бути на Рівненщині та в Україні!

До нових зустрічей!

Ми вже працюємо, виходьте зі сплячки й Ви!!!

Польоти на літаку і планері, стрибки з парашутом, колективний відпочинок на природі з авіаційним присмаком – все це і багато іншого доступно в околицях Рівного вже зараз. Також наявна можливість подарувати небо близьким.

По приїзді до нас Ви зможете навчитися планерним польотам та парашутному спорту, знайти однодумців, залучити до цікавих корисних занять своїх дітей та друзів.

Час проведення навчально-тренувальних зборів можна використати для проходження прогресивного курсу парашутних стрибків AFF або інтенсивних щоденних польотів, в результаті яких за 10 днів можливо вилетіти на планері САМОСТІЙНО!!!

Збори триватимуть до 18.05.2016 і 19.05.2016 перейдуть видовищні у змагання.

Тож не баріться, завантажуйте карту і гайда до нас!

Перші збори 2016

Збори відкрито!

Щороку на приїжджають спортсмени з різних куточків України.

Ось і цього разу зібралася команда зі Львова, Харкова, Мелітополя ну і, само собою, Києва і Рівного. Хлопці вводяться у стрій і роблять успіхи.

Також порадували своєю активністю нові спортсмени.

У Саши перша бойова "площадка", з чим і вітаємо!

Ось так подолали екватор першого тижня.

Продовжуємо літати щодня і запрошуємо приєднатися любителів неба.

Травневі вихідні

Друзі, наступні стрибкові та льотні дні - 2.05 та 3.05.

Поспішайте записатися, щоб ми встигли укласти для вас парашутики)).

Окрім того нагадуємо, що згідно розкладу подій на сезон 2016 01.05-18.05 заплановано планерні та парашутні навчально-тренувальні збори.

Це означає, що АЕРОДРОМ ПРАЦЮВАТИМЕ ЩОДНЯ за наявності хорошої погоди.

Підсумком проведення зборів стануть змагання - обласний чемпіонат "Кубок ім.Лісіцина" з планерного спорту (Бланіки+Янтарі з гандикапом). Період проведення змагань - 19.05-29.05.

Для всіх бажаючих навчитися стрибати з парашутом та літати на планері збори стануть прекрасною можливістю реалізувати цю мрію у короткий термін в компанії спортсменів та інструкторів з усієї України.